Poinformuj ile masz czekać lub czekałeś w kolejce
« wszystkie aktualności

NAJNOWSZA KONTROLA PAKIETU ONKOLOGICZNEGO

1 stycznia 2015 r. Minister Zdrowia zniósł limity w onkologii. Od tego czasu lekarze wystawili pacjentom onkologicznym ponad 120 tys. „zielonych kart”, skracających im kolejkę dostępu do leczenia onkologicznego. Zgodnie z danymi Fundacji Watch Health Care (WHC) pacjenci bez „zielonej karty” mogą czekać na leczenie nawet 3-krotnie dłużej. Jaka jest sytuacja pacjentów bez „zielonej karty”?

Fundacja WHC, która na bieżąco monitoruje kolejki w ochronie zdrowia, sprawdziła wpływ ministerialnego pakietu onkologicznego, na obecną sytuację polskich pacjentów. Zgodnie z najnowszym Onkobarometrem WHC średni czas oczekiwania na świadczenia onkologiczne wynosi 5 i pół tygodnia (stan na maj 2015) i zwiększył się o półtora tygodnia w stosunku do poprzednio badanego okresu (styczeń 2015). Zgodnie z „pakietem kolejkowym” Ministra Zdrowia, maksymalny czas oczekiwania na leczenie onkologiczne nie powinien przekraczać 9 tygodni w 2015 r. oraz docelowo 7 tygodni w 2017 r.

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami najnowszego Onkobarometru WHC, który dostępny jest pod ponizszym linkiem http://www.korektorzdrowia.pl/onkobarometr/

« wszystkie aktualności

Facebook