Poinformuj ile masz czekać lub czekałeś w kolejce
« wszystkie aktualności

Przełomowe terapie – Klucz do rozwoju medycyny

Jakie przełomowe terapie pojawiły się w ostatnim czasie? Do jakich innowacyjnych sposobów leczenia pacjenci mają dostęp w Polsce? Które wciąż pozostają poza naszym zasięgiem? Czy jest szansa, abyśmy mogli korzystać z przełomowych rozwiązań medycyny w najbliższych latach?

Na te oraz inne zagadnienia odpowiedź znajdą Państwo w ostatniej kampanii edukacyjnej przygotowanej przez Warsaw Press. Partnerem głównym wydarzenia jest Fundacja Watch Health Care.

Całość dostępna online http://warsawpress.com/projekty/przelomowe_terapie_22.06.pdf

Celem kampanii jest szeroka dyskusja na temat innowacji w medycynie oraz budowanie świadomości społeczeństwa na temat nowoczesnych metod leczenia. Ponadto chcemy podjąć rozmowę na temat dostępności do nowoczesnych terapii w naszym kraju w kontekście możliwości jakie oferuje nam postęp medycyny. Omawiane zagadnienia: W temacie możliwości finansowania innowacji wypowie się Prezes Fundacji Watch Health Care – Dr Krzysztof Łanda. O kierunkach rozwoju medycyny opowie nam Rektor WUM- Prof. Marek Krawczyk.

Na temat możliwości eradykacji wirusa HCV dyskutujemy z Konsultantem Krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych – Prof. Andrzejem Horbanem  oraz Wieloletnim Kierownikiem Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych UM w Poznaniu – Prof. Jackiem Juszczykiem.

Przełom w leczeniu mięśniaków macicy to temat wypowiedzi Kierownika I Kliniki Położnictwa i Ginekologii Szpitala Klinicznego im. Orłowskiego w Warszawie – Prof. Grzegorza Jakiela. Wątek uracjonalnienia opieki medycznej chorych ze stwardnieniem rozsianym omawiamy z Kierownikiem Kliniki Neurologii WIM – Prof.  Adamem Stępniem oraz Ekspertem w dziedzinie ekonomiki zdrowia i oceny technologii medycznych – Dr Rafałem Zyśkiem.

Obszar alergologii i immunoterapii alergenowej poruszamy wraz z Kierownikiem Kliniki Chorób Płuc i Reumatologii Dziecięcej, Dziecięcego Szpitala w Lublinie. – Prof Andrzejem Emerykiem.

Na temat szpiczaka plazmocytowego oraz nowych możliwości leczenia dyskusję prowadzimy z Kierownikiem Zakładu Hematoonkologii UM w Lublinie – Prof. Krzysztofem Giannopoulosem.

Innowacyjne leczenie farmakologiczne przewlekłego zakrzepowo-zatorowego nadciśnienia płucnego omawiamy z dr hab. med. Grzegorzem Kopciem z Kliniki Chorób Serca i Naczyń UJ CM.  Rola Genetyki jako podstawy do rozwoju Medycyny – to zagadnienie omawiane z Kierownikiem Instytutu Genetyki Człowieka PAN – Prof. Jerzym Nowakiem oraz Prof. Danutą Juszkiewicz Lewandowską.

http://warsawpress.com/projekty/przelomowe_terapie_22.06.pdf

 

« wszystkie aktualności

Facebook