Poinformuj ile masz czekać lub czekałeś w kolejce

Porady dla pacjentów

Pattube

PATtube powstał z myślą o pacjentach oraz ich bliskich. Użytkownicy znajdują tutaj informacje i porady w formie filmów, prezentacji i komentarzy, które w przystępny sposób wyjaśniają podstawowe problemy zdrowotne. Prezentacje dotyczą zarówno chorób powszechnie występujących, jak również chorób rzadkich. W PATtube znajdziecie Państwo informacje o: objawach, rozpoznaniu, diagnostyce, sposobach leczenia, aktualnych wytycznych i standardach postępowania, rehabilitacji, opiece pielęgnacyjnej itp. Przedstawiamy również informacje jak poruszać się w systemie. Chorzy, którzy już przeszli przez biurokratyczny gąszcz przepisów oraz eksperci mogą dzielić się swoimi doświadczeniami – pozwoli to chorym, dopiero co zdiagnozowanym łatwiej odnaleźć się w trudnej sytuacji bez wyważania otwartych drzwi. Przedstawimy informacje o tym, co znajduje się w koszyku gwarantowanym w Polsce, co jest współfinansowane i na jakich zasadach, a także o tym, czego nie dostaniemy w ramach finansowania ze środków publicznych. Dowiecie się Państwo również jakie prawa przysługują pacjentom.

PATtube powstał, aby dostarczyć pacjentom rzetelnych i aktualnych informacji o chorobach, możliwościach diagnostycznych, aktualnych standardach leczenia oraz zasadach korzystania z publicznego systemu świadczeń zdrowotnych.

Wszystkie materiały powstają z udziałem dobrze poinformowanych pacjentów, doświadczonych lekarzy, pielęgniarek, profesjonalistów z zakresu zdrowia publicznego oraz osób związanych z ochroną zdrowia. Wszystkie materiały przed ich zamieszczeniem w portalu poddawane są weryfikacji, co gwarantuje ich wysoki poziom merytoryczny oraz zgodność z najlepszą wiedzą medyczną (EBM, Evidence Based Medicine).

Wszystkie materiały udostępniane są bezpłatnie. Gorąco zachęcamy do korzystania oraz do współpracy z Fundacją Watch Health Care przy tworzeniu platformy PATtube.

sekretariat@korektorzdrowia.pl
+48 504 741 313

Prezentacje

Facebook