Poinformuj ile masz czekać lub czekałeś w kolejce

Zarząd i Dyrekcja

Tomasz Pęcherz

Tomasz Pęcherz

Prezes Zarządu Fundacji Watch Health Care

Radca prawny, Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył aplikację sędziowską w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie, a od 2005 roku wykonuje zawód radcy prawnego. Jest wykładowcą w zakresie prawa ubezpieczeń zdrowotnych na studiach podyplomowych prowadzonych przez Uniwersytet Jagielloński. Wykłada również szeroko pojęte prawo medyczne i prawo ubezpieczeń zdrowotnych na studiach w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie oraz Wyższej Szkole Zarządzani i Bankowości. Jest ekspertem Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie. W latach 1999 – 2002 pracował w Małopolskiej Regionalnej Kasie Chorych w Krakowie m.in. na stanowisku Dyrektora Departamentu Organizacyjno-Prawnego. Obecnie jest m.in. wspólnikiem w Kancelarii Prawnej „Piotrowska & Wspólnicy” Sp.K. w Krakowie oraz radcą prawnym w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie. Jest współautorem i redaktorem „Komentarza do ustawy o powszechnym ubezpieczeniu zdrowotnym oraz przepisy wykonawcze”, wydanego nakładem Wydawnictwa Prawniczego, oraz autorem artykułów, publikacji monograficznych i opracowań, dotyczących tematyki szeroko pojętych zadań publicznych. Specjalizuje się w sprawach związanych z prawem medycznym i prawem ubezpieczeń zdrowotnych, ochroną danych osobowych i dobrami na prawach niematerialnych.

Jacek Siwiec

Jacek Siwiec

Wiceprezes Zarządu Fundacji Watch Health Care

Wiceprezes Zarządu oraz członek założyciel Fundacji WHC. Prezes Fundacji Medicea oraz Stowarzyszenia Primum Servire. Członek zarządu i wiceprezes Ośrodka Badań Klinicznych przy Szpitalu im. Rydygiera w Krakowie. Członek Rady Ekspertów Polskiego Innowacyjnego Klastra Medycznego PIKMED oraz Dyrektor Regionalnego Biura POLINNOVATION MED. Ekspert „Zespołu ds. rozwinięcia metodyki translacji map potrzeb zdrowotnych na plany inwestycyjne w regionach”, Ministerstwa Zdrowia RP. Ekspert w zakresie Health Technology Assessment (HTA), Evidence-Based Medicine (EBM), Total Quality Management (TQM,) organizacji świadczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń zdrowotnych. Uprzednio: m.in. Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC i wieloletni organizator Sympozjum EBHC, współpracujący z międzynarodowymi instytucjami takim jak WHO (agenda HEN), EUnetHTA, HTAi.

 

Dyrekcja:

 

Natalia Majcherczyk

Natalia Śmiałek

Dyrektor Biura Fundacji WHC

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat związana z krakowską kulturą. Współpracowała min. z takimi festiwalami jak Boska Komedia, ArtBoom Festiwal czy Ciało/Umysł Festiwal. Ostatnio związana z Fundacją Sztuk Wizualnych i festiwalem Miesiąc Fotografii w Krakowie, gdzie pełniła rolę Dyrektor Administracyjnej.

mail: smialek@korektorzdrowia.pl
kom: 504 741 313

 

Facebook